Star Trek je fenomén vpravdě nezaměnitelný. Jeho průnik napříč všemi různými odvětvími našeho běžného života je nepřehlédnutelná věc a jeho fanouškovská základna je jedna z největších na světě. Není tedy rozhodně divu, že se mu neubrání prakticky žádná platforma, která se jen trochu otáčí kolem slov počítač a systém – nemohl se mu tedy ubránit ani Android. Ačkoli bych se později rád věnoval i těm jiným platformám, které jsou v naší republice přeci jen méně známé, jelikož do zemí post-sovětského bloku se informace šířily přeci jen silně podsvětelnou rychlostí, vrátím se k nim později, a zahájím svou malou sérii trochu moderněji... TOSkou!
Pojďme se tedy věnovat tomu, co naleznete v obchodech pro váš chytrý telefon nebo tablet, pracující na základě Androidu. Jako první vlaštovku jsem si vybral právě Galileo Returns (Galileo se vrací). Vybral jsem jej také proto, že se nejedná o žádnou oficiální hru, nebo aplikaci, ostatně těch neoficiálních budeme probírat více a v mnoha ohledech budou vpravdě kvalitnější, než právě ty oficiální. Snad díky této menší sérii článků naleznete inspiraci pro využití či uzpůsobení vašeho dnes již neoddělitelného společníka, a v brzké době asi i jediného skutečného přítele... Telefonu.
Vaše mise je jednoduchá: během návratu raketoplánu Galileo na palubu Enterprise dojde k drobné nehodě a u kormidla raketoplánu se tak ocitá doktor McCoy. A co hůř, na Enterprise přestal fungovat automatický naváděcí vlečný paprsek. Je tedy jen na McCoyovi, aby vrátil raketoplán s plným osazením zpět do hangáru lodi. K ovládání máte celkem zajímavě nastavené tlačítko, kterým určujete směr i rychlost letu zároveň. Brzy přijdete na to, že zdání klame, a dostat raketoplán do hangáru vcelku, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Vesmír je samozřejmě obrovský – nikdo na vás neútočí a všude je klid. Vaše poklidné přistání tak může zhatit jen jediná věc: vaše navigační schopnosti a jediný objekt, do kterého můžete narazit... Tím je samozřejmě Enterprise. Tu si můžete obletět a pěkně prohlédnout ze všech směrů. Po grafické stránce se jedná o propracovaný kousek, který by si žádný fanoušek TOS rozhodně neměl nechat ujít.
Pokud se rozhodnete si misi několikrát zopakovat, zjistíte, že se vám může změnit pozadí vesmíru, stejně jako startovací pozice. Víc však od hry neočekávejte. Při drobném zamyšlení by právě tento kousek snesl více levelů a několik těch složitějších úkolů, jako například prokličkování mezi asteroidy, závod mezi kruhy, časově omezené dolety, a mnoho a mnoho jiných drobností pro více misí a úrovní, nad kterými by zaplesal každý přívrženec konzole Play Station. Tedy té úplně původní... Když překonáte rozčílení a drobnou frustraci z toho, že se stále a stále nemůžete trefit do toho malého hangáru, nebo že když už se do něj i dostanete odřete lak všude okolo... A nebo si dokonce urazíte gondoly raketoplánu o jeho přistávací palubu, čímž zjistíte, že autor možná není fanouškem pouze Star Treku. Samotné hraní hry má totiž stejné účinky jako mačkání červené bublinkové fólie z Červeného trpaslíka. Na poklidných průletech kolem Enterprise a úspěšném dosednutí na palubu hangáru, je přeci jen cosi uklidňujícího až relaxačního. Vše navíc doplněné příjemnou hudbou. Uklidňující je i fakt, že aplikace sama je zdarma a za její relaxační účinky tedy neplatíte 😉
Enjoy...
Toliko k zahájení série a příště bychom se podívali na zoubek dvou původních her ze světa Star Treku, jež byly následně přivedeny k životu i v naší realitě.
Diskuse k článku
S androidem se moc nekamarádím, na google play jsem nic nenašel :/
Ještě před měsícem na google play byla, ale to bude problém nové správy. nicméně ji pro android můžeš stáhnout tady: https://apkpure.com/galileo-returns/com.vger.galileo